Mat Maden

1960'lı yıllarda kömür üretimi ve pazarlamasına İstanbul'da başlayan Mat Madencilik , sektörde edindiği tecrübe ve bilgi birikimi ile 2003 yılında ithal kömür sektöründe faaliyet göstermek amacı ile Kocaeli Gebze'de tesisini kurmuştur. Mat Madencilik olarak sektördeki faaliyetine kömüre değer katan MAT markası ile devam etmektedir. MAT ; kalitesi, sürekliliği, ekip tecrübesi ve dinamizmi ile kömür sektörünün önde gelen markasıdır.

Misyon

Kaliteden şaşmamak. ısınma amaçlı en kaliteli kömürü tüketiciye ulaştırmak. Ülkemizdeki ithal kömür sektöründe öncü firma olmak ve piyasayı doğru yönde yönlendirmek. 1960'lı yıllardan itibaren kömür sektöründe olan aile şirketimizi bu sektörde kalıcı kılmak ve daha yukarılara taşımak. Ülkemizde kömürle ilgili çevresel etki değerlerinde öncü olmak fabrikalarında gerekli önlemleri her zaman eksiksiz alarak örnek firma olmak.

Vizyon

Türkiye' deki en büyük tedarikçilerinden biri olarak ve kömürü başka kömürlerle karıştırmadan satan Türkiye'de ki en büyük kömür ithalatçısı. İthal kömür sektöründe en kaliteli kömürü getiren ve satan firma olarak halkımızın taşa. şiste ve küle değil de ihtiyacının tam karşılığı olan kömüre para vermesini sağlamak. İthal kömürde kalite denince MAT markasını oturtmak, halkımızın ilk aklına gelen marka olmak ve bu yolda gerekli adımları atmaya devam etmek. Tüketicinin kalıcı güvenini sağlamak.

GKOSB
Fuat Ergenç Cd. No:13 Dilovası, KOCAELİ
Telefon: +90(262) 7591540
Faks: +90(262) 7591540
E-Posta: mat@matmaden.com